Adrasan Sazak Koyu Gezi Rehberi

Adrasan Sazak Koyu Gezi Rehberi

Antalya’nın en önemli ilçelerinden bir tanesi Kumluca’ya bağlı Adrasan’da bulunan Adrasan Sazak Koyu tüm ihtişamıyla sizleri bekliyor. Efsane Akdeniz manzarası, orman havası ve plaj alanı keyfinize keyif katacaktır. Oldukça sessiz ve sakin bir koy olan Adrasan Sazak Koyu’nda sadece manzaraya odaklanın ve anın tadını çıkartın. Ben huzur arıyorum ama istesem de bulamam diyorsanız, henüz Adrasan Sazak Koyu’nu görmemiş olabilirsiniz. Sizin için Adrasan Sazak Koyu gezi rehberi blogumuzu paylaştık.

Yaz sezonunda dahi gözle görülür bir kalabalık olmayan Adrasan Sazak Koyu’nda kış sezonundan söz etmek mümkün değildir. Adrasan Sazak Koyu’nun en güzel yanı; sessizliğinin ve sakinliğinin bir yıl boyunca devam etmesidir. Aslında bunun en büyük nedeni ulaşım seçenekleri olarak ön plana çıkmaktadır. Adrasan Sazak Koyu’na ulaşım ne kadar zor ise; o kadar doğal kalıyor aslında. Bu yüzden Adrasan Sazak Koyu’nun değerini bilmek lazım.

Adrasan Sazak Koyu’nu keşfetmek için geç kalmamak gerekiyor. Adrasan bungalov evleri denildiğinde akla gelen River Adrasan, Adrasan Sazak Koyu’na yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Güzel bir Antalya bungalov ev tatili deneyimlemek ve dillere destan olan Adrasan Sazak Koyu’nu keşfetmek için rezervasyonunuzu yaptırmayı unutmayınız.

Adrasan Sazak Koyu’na Nereden Gidilir?

Adrasan Sazak Koyu’na gitmek için en bilinen seçenek, deniz yolu ile ulaşım sağlamak olacaktır. Adrasan’dan hareket eden teknelerin düzenlediği, tekne turlarına katılarak ya da tekne kiralaması yaparak, Adrasan Sazak Koyu’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Deniz yolu üzerinden gitmek istemiyorum, başka bir alternatif var mı diye soracak olursanız, onun da cevabı var. Evet.

Adrasan sahilden yaklaşık 10 kilometrelik orman içi parkur üzerinden, trekking yaparak Adrasan Sazak Koyu’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Yanınızda su ve belirli oranda gıda malzemesi almayı ve beklenmeyen durumlarda ihtiyacınızı giderebilecek temel ihtiyaç malzemesi almadan yürüyüşe başlamayın.

Bir diğer seçenek ise; arazi araçları ile yani SUV’lar ile Adrasan’dan Adrasan Sazak Koyu’na gelebilirsiniz. Ancak bu oldukça tehlikeli ve bir o kadar da zorlu bir yolculuk olacaktır. Çünkü Adrasan Sazak Koyu’na belirli standartların üzerinde olan arazi araçları ile gidilmektedir. Beklenmeyen durumlarda, mağdur olabilirsiniz.

Adrasan Sazak Koyu’nun Bilinmeyen Özellikleri

Adrasan Sazak Koyu, Adrasan’ın bakir kalmış harika bir doğa güzelliğidir. Adrasan Sazak Koyu’nda herhangi bir işletme ve tesis bulunmamaktadır. Ayrıca; elektrik, tuvalet ve duş gibi temel imkanlar da mevcut değildir. Su kaynağı var ancak ormanın belirli bölgelerinde sadece tulumbalar var. İhtiyacınızı giderebilecek kadar kullanabilirseniz yeterli olacaktır.

Zaman zaman telefon çekmiyor. Sazak Koyu’nda telefon çekmemesi en büyük sorun. Olası bir durumda mağdur olmak istemiyorsanız, ekipmanlarınızı ve temel ihtiyaç malzemelerinizi yanınızda götürmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca sinek ilacı ve güneş kremi almayı da unutmayınız. Adrasan Sazak Koyu’nun plaj alanı ince kum yapısına sahiptir. Sazak Koyu’nun denizi berrak ve oldukça pırıl, pırıl görünüyor. Akdeniz’in tüm güzelliğini iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?