Adrasan Balıkçı Koyu Hakkında Bilgiler

Adrasan Balıkçı Koyu Hakkında Bilgiler

Akdeniz’in saklı kalmış doğa harikalarından bir tanesi olan Adrasan Balıkçı Koy hakkında bilgiler paylaştık. Akdeniz’in saklı kalmış güzelliği tüm güzelliği ile sizleri bekliyor. Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Adrasan’da yer alan Adrasan Balıkçı Koyu; doğası, insanı ve denizi ile adından sıkça söz ettirmektedir. Göründüğünden küçük ama bir o kadar da dolu, dolu tatil yapabileceğiniz bir koydur, Adrasan Balıkçı Koyu… Ateş yakılmasına izin verilmediği için bakir kalmış ve güzelliğine güzellik katmış. Adrasan’a gelirseniz mutlaka Adrasan Balıkçı Koyu’nu da ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Adrasan Balıkçı Koyu’nu günübirlik ziyaret ederek değil, konaklamalı tatil yaparak keyfini çıkarmanız gerekmektedir. Bunun için Antalya bungalov evleri arasında da yer alan River Adrasan tesisinde konaklama yapmanızı öneriyoruz. Adrasan’da Adrasan bungalov ev tatili yaparak, hem Adrasan’ı hem de Adrasan Balıkçı Koyu’nu keşfetmeniz mümkündür. Erken rezervasyon fırsatlarından faydalanmak için, geç kalmadan rotanızı oluşturun…

Adrasan Balıkçı Koyu’na Nasıl Gidilir?

Adrasan Balıkçı Koyu’na gitmek için, Adrasan’dan 200 metre mesafelik patika üzerinden yürümeniz gerekmektedir. Adrasan Balıkçı Koyu’na araç girişi bulunmamaktadır. Ortalama 200 metrelik güzel bir patika yürüyüşü sizi beklemektedir. Adrasan’a gitmek için de; Antalya Otogarı’ndan Kumluca’ya giden otobüslere binmeniz ve Adrasan sapağında indikten sonra, Adrasan’a giden taksilere binmeniz gerekmektedir. Dileyenler otostop çekebilirler.

Otobüs ile gitmek istemeyenler, Antalya – Kemer – Ulupınar – Adrasan güzergahı üzerinden araçları ile güzel bir yolculuk yaptıktan sonra, Antalya’nın incisi Adrasan’a ulaşım sağlayabilirler. Adrasan Balıkçı Koyu yaz sezonunda yoğun olarak ziyaret edilen bir bölgedir. Özelliklle Adrasan’da düzenlenen tekne turlarına katılarak, Adrasan Balıkçı Koyu’nu ziyaret edebilirsiniz.

Dileyenler Adrasan sahil üzerinden patika yolu kullanarak da Balıkçı Koyu’na ulaşabilir. Fotoğraf çekmek, manzara izlemek ve yeni maceralara yelken açmak istiyorsanız, Adrasan Balıkçı Koyu’nu bir kez de olsa mutlaka ziyaret ediniz.

Adrasan Balıkçı Koyu’nun Özellikleri Nelerdir?

Adrasan Balıkçı Koyu’nda ateş yakılması yasaktır. Araç girişi mevcut değildir. Adrasan’dan yaklaşık 200 metrelik yürüyüş ile Adrasan Balıkçı Koyu’na ulaşım sağlanmaktadır. Tuvalet ve duş bulunmaktadır. Herhangi bir işletme bulunmamaktadır. Adrasan sahilden ihtiyaçlarınızı giderip, koya gidebilirsiniz. Balıkçı Koyu’nun sahili taşlık yapıya sahip ancak, denizi kumludur. Yavaş yavaş derinleşen bir denizi bulunmaktadır ve suyu berraktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?