Adrasan’a Nasıl Gidilir?

Adrasan'a Nasıl Gidilir?

Antalya Kemer’den yaklaşık 47,8 kilometre uzaklıkta yer alan Adrasan, Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı harika bir bölgedir. Kumluca ilçe merkezine 24,4 kilometre uzaklığı olan Adrasan’ın denizi, plajı ve manzarası küçüğünden büyüğüne tüm ziyaretçilerini büyülemektedir. 2 kilometre plaj uzunluğuna sahip olan Adrasan, daha çok sessizlik ve huzur arayanların tercihi konumundadır. Çam ağaçları ile çevrili ferah bir plaj alanı bulunan Adrasan, Antalya’nın gizli kalmış harika doğallığa sahip bölgelerinden bir tanesidir. Sabah saatlerinde denizden, öğle sonrasında ise karadan esen rüzgar, sıcak yaz günlerinde serinlemenize yardımcı olmaktadır. Peki Adrasan’a nasıl gidilir?

Adrasan, harika deniz manzarasına sahip olduğu kadar; balıkçılık turizmi ve tekne turu yolculuğu açısından da vazgeçilmez bir lokasyondur. Adrasan’ın en çok ziyaret edilmesinin nedenlerinden bazıları; dalış, tekne turu ve tarihi Likya yolu yürüyüşü olarak ön plana çıkmaktadır.

Adrasan’a özellikle günübirlik ziyarette bulunan misafir sayısı oldukça az. Çünkü Adrasan’ı keşfetmek için mutlaka konaklama yapmak gerekmektedir. Özellike River Adrasan tesisinde bungalov keyfi yapmak, tatil anılarınıza bambaşka bir boyut kazandırmaktadır. Çocuklu ailelere de uygun olan konaklama seçenekleri mevcuttur. Erken rezervasyon fırsatlarından faydalanmayı unutmayınız…

Peki Adrasan’a Nasıl Gidilir?

Adrasan’a gitmek için birden fazla alternatif bulunmaktadır. Adrasan’a gitmek için ilk olarak mutlaka Antalya’ya gitmeniz gerekmektedir. Elbette bu ulaşım rehberimizi Antalya kent merkezi güzergahından, Adrasan’a gidecekler için derledik. Siz Muğla güzergahından geliyorsanız, Antalya’ya gitmenize gerek yoktur. Antalya kent merkezinden Kemer güzergahına ilerlemeniz gerekmektedir. Kemer’e ulaştıktan sonra Ulupınar’a devam edeceksiniz.

Kumluca – Kemer yolu üzerinden Ulupınar’ı geçtikten sonra, hiçbir yol ayrımına girmeden, Kumluca güzergahına düz ilerleyeceksiniz. Yol üzerinde, Kumluca Bölge Trafik Denetleme Müdürlüğü sizi karşılayacak, tam o noktada size göre sol tarafa giden yol Adrasan güzergahına döneceksiniz. Ortalama 8 – 10 kilometre boyunca virajlı bir yol üzerinde yapacağınız yolculuk, sizi Antalya’nın incisi Adrasan’a ulaştırmış olacaktır.

Adrasan’a gitmek istiyorsunuz ve kendinize ait aracınız yok ise; hiç sorun değil. Antalya Otogarı’ndan Adrasan’a düzenli yolcu taşıyan dolmuşlar bulunmaktadır. Antalya’dan Kumluca yönüne giden otobüslerle Adrasan sapağına kadar gidip oradan taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Adrasan’dan Antalya’ya ve Antalya’dan Adrasan’a ise günün sadece belirli saatlerinde hareket eden otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?